Szkolenia – Rozwój Osobisty

W artykule opiszemy najważniejsze rodzaje szkoleń – tzw. miękkich kompetencji z zakresu rozwoju osobistego – będą to między innymi: automotywacja, retoryka i profesjonalizm.

Automotywacja

Wiele osób ma duży potencjał, ale po prostu brakuje im motywacji do podbijania świata. Część z nas mogłaby zapewne podjąć zawody zdalne, gdyby tylko potrafiła się zmotywować do działania.

Tymczasem jednak, gdy nie stoi nad nami szef, trudno jest wziąć się do roboty. Jako ludzie jesteśmy również dość kiepscy w dotrzymywaniu swoich postanowień. Czy da się ten niekorzystny stan rzeczy zmienić? Owszem, trzeba tylko nauczyć się odpowiednich technik automotywacyjnych.

Automotywacja – uwierz w siebie

Retoryka

Retoryka to ładne słowo, ale czy naprawdę wiedza z tej dziedziny może się nam przydać w życiu codziennym? Wychodzimy z założenia, że tak i to w wielu różnych aspektach życia. Sztuka dobrego mówienia przyda się nie tylko osobom, które mają zawody stricte z tym związane (nauczycielom, prezenterom radiowym itp.) ale również innym osobom, dla których działalności ważna jest perswazja i bycie rozumianym.

W ramach kursu poświęcimy trochę czasu również prowadzeniu dyskusji, manipulacji, czy kwestiom erystycznym. Dzięki temu będziecie Państwo doskonale wiedzieli, kiedy ktoś unika odpowiedzi na pytania, jak taką osobę pociągnąć za język i jak być zwycięzcą w dyskusji bez stosowania nieetycznych chwytów. Odporność na manipulację również przyda się w czasach opanowanych przez reklamy.

Polepszenie zdolności perswazyjnych jest natomiast zaletą samą w sobie – przydać się może w codziennym życiu – w sklepie, czy po prostu wymianie zdań z drugą osobą.

Retoryka – przemówienia publiczne

Szybkie czytanie

Szybkie czytanie to umiejętność, która jest niedoceniana przez wielu Polaków. Mówi się oczywiście, że duża cześć z nas nie czyta w ogóle, ale dla wszystkich pozostałych świetnym rozwiązaniem będzie nasze szkolenie. Może się ono przydać nie tylko w szkole czy na studiach, ale również w codziennym funkcjonowaniu.

Każdy pasjonat książek wie dobrze, że różnego rodzaju dzieł jest zbyt dużo, by móc w ciągu życia zapoznać się przynamniej z połową z nich. Liczbę przeczytanych książek można jednak skutecznie zwiększyć. Wystarczy zapisać się na nasz kurs. Dodajmy, że wzrost szybkości czytania przekłada się bezpośrednio na rozumienie tekstu. Dlatego też, mimo tego co napisaliśmy wcześniej, nasza oferta jest skierowana głównie do licealistów i studentów.

Trudno jest w codziennym życiu znaleźć czas na czytanie lektur. Jeśli jednak poprawi się szybkość, sytuacja zmieni się diametralnie. Co więcej, poprawa zrozumienia przełoży się bezpośrednio na wyniki z testów, sprawdzianów, matury, czy kolokwiów.

Nauka szybkiego czytania

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *