Tworzenie własnego wizerunku

 

Postawmy sprawę jasno, liczy się nie tylko to, co potrafimy, lecz również to, jak potrafimy zaprezentować swoje zdolności, a co za tym idzie – samego siebie.

Jak powiedział znany chyba wszystkim J.D Rockefeller:

„Umiejętność postępowania z ludźmi jest  takim samym towarem handlowym jak cukier czy kawa. I zapłacę za te umiejętność więcej niż za jakakolwiek inną pod słońcem”

Nie chodzi tutaj bynajmniej o szkodliwą manipulację, a określony stopień charyzmy oraz perswazji, dzięki którym można szybciej wdrapać się po wspomnianych ostatnio schodach do sukcesu.

 

Przez co kreujemy swój wizerunek?

– Zasady savoir vivre

– Etykietę

– Sposób porozumiewania się

– Zdolności interpersonalne

– Mowę ciała

Jak stworzyc swoj wizerunek

Rzeczy te składają się na pewną fundamentalną zasadę, na którą powinien zwracać uwagę każdy z nas, a jest nią szacunek wobec innych, a także samego siebie.

Potencjalny klient/pracodawca/pracownik korzystniej bowiem spojrzy na osobę o schludnym ubiorze oraz takiej, której podejście świadczy o pewności siebie oraz kulturze osobistej.

 

Czym jest wizerunek?

 

 

Jest to osobliwy kunszt, gdyż wizerunek nie jest tym, co sami o sobie myślimy, lecz tym, co myślą o nas osoby trzecie – w jaki sposób jest się przez nie odbieranym oraz postrzeganym.
Trudno określić generalne zasady odpowiedniego wizerunku, jako że każdy z nas jest inny, natomiast kreowanie stylu kłócącego się z samym sobą nie okaże się dobrym rozwiązanie.

budowanie wizerunku szkolenie

Pytania, które warto sobie zadać:

– Co Twój wizerunek powinien o Tobie mówić?

– W jaki sposób pragniesz być odbieranym przez innych?

– Kim chcesz zostać?

 

Refleksja nad tymi pytaniami powinna przynieść określone nastawienie do świata oraz względem samego siebie. Jest to nic innego, jak postawa, nad którą warto pracować, ponieważ pomaga ona w nakreśleniu oraz realizacji własnych oczekiwań i potrzeb.

Istotnym jest skupienie się na detalach, gdyż pojedynczy, pozornie nieistotny szczegół może przyczynić się do zepsucia harmonijnie zestawionej całości. Rozmaite drobnostki mogą zarówno przysporzyć, jak i odjąć profesjonalizmu, zatem nie zapomnijmy także o tych najmniejszych trybikach, które składają się na całość mechanizmu naszej aparycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *